Zdrowie Współcześnie – Zagrożenia i Antidotum, „Twoje Zdrowie +” Poradnik Zdrowia, i nie tylko, Elżbiety i Szymona Spolankiewicz

Pamiętaj, iż to myśli (niekoniecznie nasze) i emocje (niekoniecznie nasze) w większości definiują standard naszego ŻYCIA.”

Witaj Dobry Człowieku w tym powtarzalnym schemacie swojego Życia, w takim rozciągniętym w czasie „Dniu Świstaka”. Pamiętasz ten film? Zresztą nie jedyny pokazujący nam nasze Życie jako ciągłe powtarzanie tak naprawdę tych samych schematów, zachowań, czynności. (strachów, lęków, chorób, podwyżek cen za Życie, stresu notorycznego) I kiedy Człowiek zdaje sobie z tego sprawę – to nie ukrywa, ale czuje się tak, jakby obuchem w głowę dostał, i to całkiem solidnie. (Na ukojenie olejek z CBD wskazany)

Pytanie tylko, czy to uderzenie coś zmienia w tym cyklu powtarzalności, czy też ze strachu, lęku, obaw i pewnego poczucia „bezpieczeństwa” nie stwierdzi taki „Ludź” – więzienie/klatka w której jestem, może i mało fajna, ciasna, ograniczająca mnie, może i to Życie mało radosne, takie trochę udawane (przed innymi, ale i przed sobą samym), może i jestem trochę jak niewolnik, albo niewolnik dozorca, albo niewolnik z przywilejami – ale zostanę tu gdzie jestem, niech się powtarza… Przecież jakby nie patrzeć trochę się zmieniło w moim Życiu. Np jestem starszy, starsza … Hm. Ale czy mądrzejszy/a?

Jeśli mądrzejszy/a, przejdź od razu poniżej do Porad Zdrowia „Twoje Zdrowie+”, ale bądź szczery/a, uczciwy/a w stosunku do siebie. Chociaż do siebie.

A teraz zobacz, zerknij do lustra na siebie. Ale tak bez kibiców, będąc samemu/samą przed lustrem. I zadaj sobie kilka prostych, co nie znaczy łatwych, pytań. Co osiągnąłem w Życiu? Czy jestem Szczęśliwy/a, czy umiem się Radować, jaki jest mój cel w Życiu? Dokąd zmierzam? Po co jestem tu na Ziemi? Jaka jest moja rola? Czy moja twarz na co dzień wykazuje oznaki zadowolenia, czy raczej totalnego niezadowolenia … Czy moja egzystencja to wieczne pretensje i udowadnianie, jaki ten świat jest nieprzyjazny, a Ludzie wokół są okropni, głupi, że nie powiem – tępi? Pamiętając, że Ludzie wokół to najczęściej nasze lustrzane odbicia. Wiem, wiem, nie brzmi dobrze … (Wesprzyj się Iwan Czaj)

I tu mała uwaga – udokumentowano, iż ilość mięśni potrzebnych do wykazania swojej radości na twarzy jest nieporównywalnie mniejsza niż dla mimiki niezadowolenia, wściekłości. Z punktu widzenia czystej ekonomi energetycznej, mniej zużywa się energii przy twarzy uśmiechniętej niż twarzy wściekłej. Czyli opłaci się być w radości. Proste? Proste. (Wsparcie – Herbatka konopna z CBD)

A teraz pytasz – a jak tego dokonać, kiedy wokół jest tyle powodów do wściekłości, niezadowolenia, do Życia w stresie, strachu? Zastanów się jednakoż, czy może te powody do wściekłości, niezadowolenia, stresu, strachu są Tobie podsunięte jak posiłek w restauracji, i co ciekawe, trochę na Twoje życzenie? Bo z menu Życia właśnie to zamawiasz? A kelnera rolą w tej restauracji Życia jest dostarczyć Tobie to co sobie życzysz. I najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że płacisz sam za to dziwne zamówienie, zamówienia.

Pytasz ponownie – jak sobie poradzić z tą rozrzutnością energii „twarzy niezadowolonej”, jak zacząć zamawiać z menu Życia właściwe dania? Odpowiedzi – 1) wróć do pytań wcześniej zadanych przed lustrem, 2) wyjdź na zewnątrz i zobacz coś z natury – ptaka, drzewo, krzak, chmury, gwiazdy, itd. – przyjrzyj się i zobacz jakie to genialne dzieło … 3) zobacz, czy Twój Mąż, Żona, Dziecko, Sąsiad/ka, Kolega, Koleżanka maja chociaż jedną pozytywną cechę… i znajdź u nich jakąś dobrą wartość … 4) przed lustrem (acz niekoniecznie) wyrecytuj chociaż trzy dobre wartości, jakie są w Tobie…

Wiesz jaki proces rozpocząłeś? Proces Odzyskiwania Siebie, Odzyskiwania Swojej Mocy, a wręcz proces Kreowania Swojej Przyszłości i układania swojego Życiowego Menu.

I te właśnie procesy zacznij powtarzać – i tak jak w filmie „Dzień Świstaka” któregoś dnia obudzisz się z Uśmiechniętą, Radosną Twarzą !!! I w tym również pomagamy – w razie czego – dzwoń. (Wsparcie – Yerba Mate)

A teraz, gratulując, że dobrnąłeś do tego miejsca Bonus: „Twoje Zdrowie+”.

Mając na uwadze, że większość dolegliwości w naszym Życiu, tych na co dzień, z pozycji fizyczności zauważalne są poprzez problemy zdrowotne zatok, gardła, oskrzeli – przeziębieniowych dzisiaj o starej metodzie naszych Babć i Dziadków stosowanych współcześnie przez tych co wiedzą, również przez nas, Szamanów Pojednania.

Metoda ziemniaczano-sodowo-spirytusowa. Dla dorosłych i mniej dorosłych.

Uwaga: Ugotuj cztery/pięć średniej wielkości ziemniaków, koniecznie w mundurkach, wcześniej usuwając ewentualne odrosty, oczka, zazielenienia. Jeśli nie masz w domu, nabądź, oprócz ziemniaków, najlepiej drogą kupna także sodę oczyszczoną i małą buteleczkę spirytusu lub białej wódki (może być od dobrego rzemieślnika w tym temacie, własnej roboty, znaczy się spiryt). Kiedy ziemniaki się ugotują, gorące, w mundurkach zrób na miazgę, najlepiej przy pomocy jakiegoś narzędzia, które pewnie gdzieś tam w szufladzie w kuchni masz (nie radzę gołymi dłońmi, parzy i jest potem boleśnie). Następnie masę, gorącą masę ziemniaczaną przełóż na ręcznik, np. lniany, bawełniany (w każdym razie nie plastikowo-foliowy) i dodaj do niej łyżeczkę (małą, taką do herbaty) sody oczyszczonej oraz łyżkę stołową spirytusu lub dwie białej wódki. Podkreślam, do masy ziemniaczanej, a nie do gardła. Następnie wszystko wymieszaj, zawiń w materiał i sobie, jeśli dolegliwość tyczy Ciebie, lub osobie u której dokuczliwość zdrowotna się pojawiła, przytrzymując (gorące) połóż na czole, lub jeśli gardło i oskrzela na miejscu właściwym zewnętrznie dla tych organów.

I tu również bardzo ważna uwaga – jeśli przypadłość tyczy gardła, wskazane, aby taki zabieg robić i na zatoki i na gardło, bo często, a niestety o tym się nie pamięta, że gardło, oskrzela, a nawet płuca są najczęściej zainfekowane, bo z zatok ścieka infekcja właśnie do nich.

Pamiętając oczywiście o zachowaniu ostrożności. Nie robimy tego po alkoholu czy innych używkach. Można robić tych zabiegów kilka w ciągu dnia, pamiętając, że wtedy spacery, czy jakiekolwiek wyjścia na dwór są niewskazane.

W razie pytań służymy pomocą. Zawsze oczywiście powinno się mieć w razie niejasności na uwadze konsultacje u mądrego lekarza lub farmaceuty. (Wsparcie – Siarczan Magnezu)

Szymon Spolankiewicz, Dr-Zdrowie.pl

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM www.biogabinet.eu, Dyplomowani Naturoterapeuci Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; Najzdrowszy Sklep www.taoria.pl, tel 668 112 888; 502 453 243; Biogabinet i Sklep (codziennie) – Czarnków, Kościuszki 19/4; Sklep – Trzcianka, Orzeszkowej 2 (wtorki, piątki);