Zdrowie Współcześnie, Zagrożenia i Antidotum. Twoje Zdrowie plus.

Obiad – cztery jajka gotowane, trzy smażone z masełkiem, szczypiorkiem, twarogiem i solą kłodawską; Bądź Lekarzem dla siebie, a nie bądź jak inż. Mamoń…

Myśl o dobru, działaj dobrem, a dobro się wydarzy, bowiem im więcej walczysz! o pokój tym więcej dostajesz wojny (z czym walczysz temu ulegasz), a do tego większość ludzi woli się bać niż kochać, ale Ty masz szansę…

Obiad – cztery jajka gotowane, trzy smażone z masełkiem, szczypiorkiem, twarogiem i solą kłodawską. Taki obiadek niedawno sobie zrobiłem, nagrałem na ten temat film na YT (Elżbieta Szymon Spolankiewicz Akademia WIEM), a teraz omówię całe to „obiadowanie” w tym artykule.

Przede wszystkim odpowiem na trzy pytanie: A co na to cholesterol, co na to ciśnienie, co na to cukier. Otóż jest to, na moją wiedzę i kilku-dziesiecioletnie doświadczenie znakomite rozwiązanie, oprócz wielu innych, które nam Natura dała na uregulowanie cholesterolu, ciśnienia, cukru. Mało tego, jajko to poprawa pamięci, lepiej funkcjonujący układ naczyniowy organizmu itd. itp. Jajko to nośnik życia, z tego powstaje nowe, w pełni sprawne życie. Czyli zawiera w sobie odpowiednią ilość białka, tłuszczy, mikro i makro elementów, aminokwasów tudzież witamin.

Onegdaj, przez pewien czas mieszkałem w mieście Łodzi, mieście w Centralnej Polsce. I był to okres w którym praktycznie jadłem tylko jajka. W związku z tym, iż znałem tam sporo lekarzy, ustaliliśmy, że zrobię sobie w jednej z Klinik koronarografię. Koronarografia jest zabiegiem diagnostycznym, który ma na celu uwidocznienie tętnic wieńcowych, tj. tętnic, które doprowadzają krew do serca. Dostałem nawet skierowanie z pieczątką i podpisem z nazwiskiem Religa.

Zjawiłem się w Klinice, odpowiednio przygotowany, przetransportowany do sali zabiegowej. Lekarz, ekspert w tej dziedzinie, przy pomocy pielęgniarki dali mi wgląd w monitor, abym sobie też pooglądał co tam w środku mam. Nacięcie w pachwinie (tak było wtedy, współcześnie wprowadza się sprzęt podglądający z innego punktu), wprowadzenie podglądacza i stwierdzenie przez lekarza, że dawno tak czystych, solidnych tętnic nie widział. Zadał pytanie – a co Pana jada? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że ostatnie dwa lata praktycznie, oprócz picia kawy i ziół, to jajka. No i że „jadam spokój”. Lekarz – niech Pan nie robi jaj, co Pan jada faktycznie? Odpowiedziałem – jaja robią kury, nie ja, ale faktycznie jestem głównie jajkożercą, jadam je w różnym zestawie, a to z majonezem, a to z musztardą, a to z solą, a to z tą trójcą razem. No i „Spokojożercą”. Chyba mi nie uwierzył, ale swoją drogą pogratulował stanu tętnic.

Moim zadaniem. nie jest przekierować Cię na jedzenie tylko jajek, ale bardziej na zrozumienie, że dostarczenie organizmowi wysokowartościowej żywności wnosi praktycznie każdego na wyżyny Zdrowia, Zdrowienia, Homeostazy. Co niezwykle ważne pokazuję Tobie, iż to co czyniłem w tej prostocie jedzenia wysokowartościowego pokarmu to nie konfliktowałem enzymatycznie pierwszego, niezwykle ważnego, sterylizatora jakim jest żołądek. Bowiem od żołądka zaczyna się prawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa. Lub nieprawidłowa.

I odwrotnie, jak wspomniałem w poprzednich artykułach, jedzenie wysoko, ultra przetworzonego jedzenia czyni z „człowieków” bezwolne, uszkodzone, smutne, schorowane przewlekle bardziej zombi, niż ludzi. Są to chodzące stany zapalne, chodzący ból, gdzie jeśli się zrobi solidny test na proporcje tłuszczy omega 6 do omega 3 (biogabinet.eu/index.php/balance-test), okazuje się, że aż dziw bierze, że taki ludzik jeszcze jako tako prosperuje. Ale przynajmniej za to dokarmia energetycznie, finansowo, fizycznie całą uzurpację, zamiast zająć się sobą, swoim zdrowiem, swoim spokojem.

Podobnie z testem na równowagę kwasowo-zasadową, którą się weryfikuje poprzez sprawdzenie kwasowości żołądka (można samemu w domu zrobić) – nie mylić z gastroskopią, która pokaże co najwyżej, czy żołądek jest w stanie zapalnym, czy błona śluzowa zanika, czy są już może nadżerki czy wrzody, czyli pokaże efekt, a nie przyczynę. A także poprzez papierek lakmusowy i badanie moczu możemy stwierdzić, jak w organizmie jest z tą kwasowością.

Zrozumieć należy, że np. suplementowanie się, nawet bardzo dobrej jakości produktami, ale bez uwzględnienia wiedzy na temat stanu kwasowości organizmu, a w szczególności stanu błony komórkowej weryfikowanego za pomocą info o balansie kwasów tłuszczowych omego 6 do omega 3 jest wielce nierozsądnym wydawaniem pieniędzy, do tego wielce nierozsądnym zasileniem kanalizy, bo komórki nie są w stanie przyjąć dobrostanu suplementów i taki ludź ma zasuplementowane głównie kupę i mocz. Dodam, że wtedy również odpady matabolizmu komórkowego nie są usuwane z komórek i mamy zamiast wody krystalicznej (czwarty stan skupienia wody) w komórkach gnojowisko, wtedy nawet komórki macierzyste nie są w stanie pomóc.

Wysoko wartościowa żywność – tylko wtedy właściwie można używać pojęcia żywność, podawana organizmowi mądrze, cuda czyni. Kolejną z mądrości jest właśnie nie konfliktowanie enzymatycznie żołądka. Zatem co to znaczy konfliktowanie enzymatycznie żołądka? Właściwie już to wyjaśniłem wcześniej – sprowadza się to do nie mieszania potraw. Czyli jeśli jadasz mięsko (osobiście mięsa, ryb, tudzież praktycznie pieczywa też, nie jadam), ale jeśli jadasz – jedz mięsko, niech to będzie golonka, z ciepłymi warzywami. Ziemniaczki zjedz za 3-4 godziny z surówkami, leczo itd. Jeśli zjadasz jajeczko to z jajeczkiem, twarogiem, a nie z chlebusiem, bułeczką czy innymi, zrobionymi z ponad 30 dziwnych składników tzw pieczywami. Szczególnie nie polecam, wręcz sugeruję odrzucić ze swojego jadłospisu pszenne pieczywa, chyba że masz dostęp do prawdziwej samopszy czy płaskurki, ale, podkreślam, prawdziwej. Oczywiście są to ogólne zasady, każdy jest inny, żyje w innym środowisku, ma inny poziom stresu, lęku (a stres, lęk mają również kolosalne znaczenie w rozregulowaniu solidności błony komórek, jak i równowagi kwasowo zasadowej), inny poziom zatrucia glifosatem, metalami ciężkimi itd.

Wysoko wartościową żywność oferujemy, czy wspieramy ofertę m.in. w ramach Najzdrowszego Sklepu Medycyny Zdrowia www.Taoria.pl w postaci całego segmentu ziół, mieszanek ziołowych, yerba mate, solidnych miodów, białek, konopii oraz kluczowych Protokołów Terapeutycznych, Protokołu Zdrowia (BalanceOil, AquaX, Xtend, Viva itd.), ale to już dobierane indywidualnie. Dodam, że to działa, absolutnie działa.

Czyli w sumie chodzi o to, aby być Lekarzem dla siebie, a nie być jak inż. Mamoń… A inż Mamoń z filmu Rejs: Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No… To… Poprzez… No, reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę. Ujmując to prosto – jeśli usłyszałeś o programie naprawczym organizmu który ktoś zdiagnozował jako chorobę to nie bądź ścisłowcem jak Mamoń – i włącz inną, bardziej z Natury, melodię. I Żyj Prosto. Żyj zdrowo i Żyj z pasją.

Prostota, a nie Złożoność jest kluczem do zwycięskich działań. Prostota upraszcza, zmniejsza koszty, minimalizuje pozorowaną aktywność. Prostota jest kreatywna, odkrywa talenty, umożliwia optymalizowanie decyzji, pozwala na tworzenie wyzwań, branie odpowiedzialności za realizację tychże, jest skutecznym narzędziem realizacji zadań, celów, dochodów, tworzenia zespołów, czyni zdrowie.

Złożoność służy do ukrywania braku kompetencji, unikania decyzyjności, jest ucieczką od odpowiedzialnych działań, złożoność jest chorobotwórcza.

Zatem rób to co robisz Mądry Człowieku Prosto.”

A gdybyś chciał się wesprzeć przełamywaniem ograniczeń zapraszamy na Dzień z Firewalkingiem: Firewalking polega na przejściu boso po rozżarzonych do 600-700° C węglach. Jest jednym z najefektowniejszych i najbardziej spektakularnych sposobów sięgania po wewnętrzną moc. Jest również aktem przezwyciężenia ograniczającego nas lęku i uświadomienia sobie, że wbrew trudnościom i lękom jesteśmy w stanie podejmować coraz to nowe wyzwania. (biogabinet.eu/index.php/firewalking-mind)

Szymon Spolankiewicz, Dr-Zdrowie.pl

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM www.biogabinet.eu, Dyplomowani Naturoterapeuci Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; Najzdrowszy Sklep www.taoria.pl, tel 668 112 888; 502 453 243; Biogabinet i Sklep (codziennie) – Czarnków, Kościuszki 19/4; Sklep – Trzcianka, Orzeszkowej 2 (wtorki, piątki);