Zdrowie Współcześnie czyli jak Żyć Zdrowo i Żyć z Pasją. Z Medycyną Zdrowia za Pan Brat

Jak uzdrowić wątrobę, nerki, układ hormonalny, zoptymalizować wagę… Polifenole, Beta Glukany

Protokół Dr. Browensteina

Mózg jest niesamowity, ma 90 mld komórek, pracuje bez przerwy, dzień i noc, od urodzenia aż do zaaplikowania w „ludziu” telewizora oraz praw i prawd tv.

Kiedyś, w sumie nie tak dawno, dym z kominów z pieców opalanych węglem walił równo, a mimo to ludzie byli zdrowsi, chleb był z trzech składników (a nie 33) i podawano go gołą ręką, i ludzie byli zdrowsi. Dzieci niesterylnie pławiły się w błocie, umorusanymi rekami jadły pajdę chleba ( chleba z trzech składników, a nie 33) ze smalcem i ogórkiem i były zdrowe, uśmiechnięte, szczęśliwe. Nikt wtedy nie walczył z klimatem i ludzie byli zdrowsi, nikt nie walczył z CO2 i ludzie byli zdrowsi, na polach rolnicy stosowali uprawę trójpolową do nawożenia używając obornika (gnoju, mierzwy – jak zwał tak zwał), a plony z tych pól dawały zdrowie ludziom, dawały polifenole, dawały beta glukany, dawały mikrobiom właściwy.

Kiedyś, na każdej większej wsi były suszarnie zbóż (tych na gnoju produkowanych). I to było dobre i zdrowe dla ludzi.

Współcześnie nie ma suszarni, ale jest, ciągle w naszym kraju, zalegalizowany glifosat, którym wysusza się zboża przed wejściem kombajnów, spryskuje się glifosatem (roundapem) nawet kilkukrotnie. I nie dość, że zboża są wyjałowione, bo rosną na wyjałowionej glebie, to są zatruwane (gleba też) właśnie glifosatem. Glifosat pozostaje na bardzo długo w glebie, jest nie do usunięcia ze spryskanych nim zbóż, rzepaków itd. Dostaje się do wód gruntowych, do zbiorników wodnych, do tzw wody pitnej też. Glifosatu nierozsądni używają w swoich domostwach do „pielęgnacji” chodników. A to m.in. glifosat jest (tudzież chlor, fluor, metale ciężkie, chemtrails, smog elektromagnetyczny…) odpowiedzialny za alergie, uczulenia, zapalenia stawów, problemy skórne, depresje, nowotwory, problemy glutenowe, wczesne przekwitanie (nawet u kilkunastoletnich dziewcząt), problemy z zajściem w ciążę, wszędobylską chorobliwą otyłość. I do tego to ultra przetworzone, bezwartościowe odżywczo jedzenie, działające wybitnie pro zapalnie. No i dawkowanie umiejętne, kodowanie poprzez reklamy, prawa i prawdy telewizyjne, odbiegające diametralnie od Natury, modeli funkcjonowania, które podprogowo prowadzą do diagnoz wielo-chorobowych, dożywotnich tabletek, degradacji ludzkiego organizmu, zamiast do Homeostazy, Zdrowia na umyśle, ciele, ciele egzystencjalnym, tudzież Duchu.

Zatem jak Żyć Zdrowo i Żyć z Pasją, jak uzdrowić np. wątrobę, nerki, układ hormonalny, jak wytrenować mózg dla Zdrowia, jak oczyścić organizm, jak nie być grubasem (w szczególności nasze społeczeństwo załapało model otyłości „amerykańskiej”, nie tylko załapało ich wojska u nas pilnujące amerykańskiego interesu)… Czy walczyć z cukrem, cholesterolem, ciśnieniem, otyłością czy dać organizmowi narzędzia do uruchomienia procesów naprawczych, aby sam poradził sobie z dylematami zdrowotnościowymi?

Wątrobę, nerki, układ hormonalny możemy sami aktywizować poprzez m.in. polaryzację tychże, własnymi rękami, ale o tym rozszerzenie informacji i wiedzy w BioGabinet.eu oraz Taoria.pl w Czarnkowie lub tel.

Wątroba jest swoistym dyrektorem organizmu, ale nie jak w pewnej komedii polskiej – „Jaki zawód ma Pani mąż? Odpowiedź – Mój mąż jest „derektorem”. Wątroba, oprócz wielu „derektorskich” znamienitych czynności dystrybuuje energię. A warto wiedzieć, że 80 % zasobów energetycznych ludzkiego organizmu zużywa mózg, z czego większość oczy, zatem warto zadbać o to, aby ten „derektor” działał właściwie spolaryzowany, w harmonii, w spokoju, wspierany m.in ostropestem, szałwią czerwoną (danshen), kudzu, tasznikiem, ashwagandhą, medytacją itd. No i mieszanką ziołową Skarby Polesia na wątrobę oraz wysoce wartościową żywność.

Nerki nie wykonują wbrew pozorom tych samych zadań. Acz na pewno są odzwierciedleniem człowieczych relacji partnerskich, poczynając od wczesnego dzieciństwa. Ściśle nerki, tudzież nadnercza, związane są z układem hormonalnym. Nerki kojarzone są z moczem. A mocz to tak naprawdę krew, tyle, że przefiltrowana. W ogólnym pojęciu nerki oczyszczają, ale i regulują gospodarkę wodną. Nerki filtrują w ciągu doby nawet 90-170 litrów tzw moczu pierwotnego, z czego większość znakomita wraca do krwioobiegu, a około 1% czyli 0,9-1,7 litra w postaci moczu tzw ostatecznego jest wydalana (który ma również kolosalne właściwości zdrowotne, a obserwacja moczu wydalanego organoleptyczna może wiele powiedzieć o stanie naszego zdrowia). Paradoksalnie, picie dużej ilości wody, np. co drugi kubek ze szczyptą soli kłodawskiej znakomicie wspiera pracę nerek. Niedostateczna ilość wody skutecznie komplikuje ich działanie, powstają również wtedy widoczne problemy z układem limfatycznym. I nie wszyscy wiedzą, ale funkcją nerek jest również produkcja witaminy D3, usprawnianie powstawania kolagenu. Nerki współpracują w sprawach cukrzycowych z wątrobą, są regulatorem ciśnienia i ph krwi. Zatem co dla nerek? Dla ich i Twojego dobrostanu. Spokój, harmonia, pokrzywa, skrzyp, krwawnik, żurawina, perz, brzoza, glistnik, lukrecja, adaptogeny, czystek, mniszek lekarski, mieszanka Skarby Polesia na nerki, wysoce wartościowa żywność…

Układ hormonalny – wiemy, że definiuje nawet poziom cholesterolu (właściwy średnio dla zdrowych kobiet 260, mężczyzn 240), ale ściśle wiąże się z nerkami, wątrobą, nadnerczami, poziomem jodu. Czym wesprzeć gospodarkę hormonalną? Spokojem, harmonią, wszystkimi ziołami na tarczycę, adaptogenami ze szczególnym uwzględnieniem ashwagandhy, traganka, rdestowca japońskiego tudzież żeń-szenia syberyjskiego, morszczynu, melisy, guarany, serdecznika, dziurawca, przywrotnika, mieszanki ziołowej Skarby Polesia hormonalnej, ale także ziołami związanymi z libido – damianą, kozieradką, miłorzębem, lukrecją…

A kiedy już zechcesz zrzucić zbędne kilogramy, odbudować mikrobiom lub zrównoważyć masę mięśniową warto zapoznać się z mocno wartościową żywnością, dostepną w Najzdrowszym Sklepie Taoria.pl i BioGabinecie WIEM w Czarnkowie. Charakteryzuje się wysoką zawartością białka i błonnika (pięć rodzajów), zawiera kwasy tłuszczowe MCT, quinoę, bromelinę, papainę oraz dwadzieścia pięć witamin i minerałów.
Produkt ten, wysoce odżywczy, (taki „Naturalny WIEM”) został opracowany tak, by zapewnić optymalne efekty podczas utraty wagi, odbudowy mikrobiomu i uprawiania sportu. Zastępuje jeden lub więcej posiłków dziennie dla utraty bądź utrzymania masy. Opracowany przy użyciu najlepszych dostępnych składników, wysokiej jakości białek, pięciu błonników odżywczych, kwasów tłuszczowych i 25 różnych witamin i minerałów, zawiera (dla opierających dietę na kaloriach) mniej kalorii niż standardowy posiłek. Nie konfliktuje, wręcz wzmacnia enzymatycznie żołądek, właściwe trawienie, wspiera także pracę wątroby, woreczka żółciowego, układu krwionośnego. Przyczynia się do zrównoważenia i budowy masy mięśniowej np. podczas treningu, bowiem został stworzony przy pomocy najlepszych dostępnych białek na rynku. Może być także przyjmowany jako posiłek uzupełniający przed lub po aktywności fizycznej. Błonniki pokarmowe zawarte w nim Regulują pracę jelit, stymulują rozmnażanie się dobrych bakterii we wszystkich częściach jelita grubego, są pożywieniem dla tych bakterii, dzięki którym przyrastają i wypierają inne niepożądane bakterie. Dobre bakterie uczestniczą w wielu ważnych funkcjach organizmu, takich jak rozkład niestrawionego jedzenia, produkcja witamin i kształtowanie układu odpornościowego. Zdrowe jelita są niezbędne dla zdrowego ciała. Uzupełnienie tegoż również kombuchą, yerbuchą czy kannabuchą znakomicie wesprze cały układ pokarmowy. A także rdestowcem japońskim i tymi wszystkimi darami z nadania Natury wymienionymi wcześniej.

Istotą jest także okrasić to pokochaniem, wybaczeniem i wybaczaniem, zaprzyjaźnieniem się z sobą, a jednocześnie oprzeć powyższe na równowadze kwasowo-zasadowej, współpracy receptorów cb1 i cb2 oraz najważniejszym – balansie omegi 6 do omegi 3.

Płyn Lugola 5%Roztwór czystego jodu, to roztwór stworzony wg. receptury Jeana Lugola w 1829 roku, to preparat stworzony na bazie wody, jodku potasu i jodu krystalicznego.

Jod jest biopierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, będącej nadrzędnym organem regulującym gospodarką hormonalną w organizmie człowieka. Pierwiastek ten ma znaczny wpływ nie tylko na prawidłowe działanie tarczycy, ale też na stan psychiczny i fizyczny całego ciała.

Jod jest pierwiastkiem, który należy do słabo rozpuszczalnych w wodzie, ale jest dobrze rozpuszczalny w wodnym roztworze jodku potasu, który umożliwia wprowadzenie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie.

Płyn Lugola Czysty 5% w Taoria.pl: składa się wyłącznie z jodku potasu, jodu krystalicznego oraz wody destylowanej; czysty i skuteczny skład na bazie wody, bez dodatków, stworzony na bazie oryginalnej receptury Jeana Lugola, stworzony przez profesjonalistów, produkt w butelce z ciemnego szkła HKL III

Rola jodu w organizmie: niezbędny do prawidłowej produkcji hormonów tarczycy, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mięśniowego i krwionośnego, uczestniczy w metabolizmie energetycznym, uczestniczy w regulacji gospodarki hormonalnej organizmu, pomaga utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała, wpływa pozytywnie na przemianę materii, wzrost i rozwój intelektualny

Płyn Lugola wchłania się również przez skórę – często praktykowaną opcją jest nacieranie nim stóp, brzucha w okolicy pepka, czy też wewnętrznej strony przedramienia. Ważna uwaga – jeśli plama zrobiona płynem Lugola zniknie poniżej 20-24 godzin, to znaczy, że organizm ma braki jodu. Z naszych doświadczeń z reguły na początku „robienia plam” 2-3 godziny to maks utrzymywania się plamy lugolowej. Jest to również świetna metoda na zweryfikowanie postępów w dostarczaniu jodu do organizmu.

Protokół jodowy Dr. Browensteina

Aby prawidłowo realizować protokół jodowy, należy we właściwy sposób obliczyć zawartość jodu w każdej kropli płynu Lugola 5%:

Płyn Lugola 5%: 1 tydzień – 12,5 mg, 3 tydzień – 25 mg, piaty tydzień – 37,5 mg siódmy tydzień – 50 mg

Protokół dr Browensteina zakłada dostarczanie dziennie około 12,5 – 50 mg jodu, w zależności od stanu zdrowia konkretnej osoby. Dawkowanie należy zawsze zacząć od najniższej dawki, czyli 12,5 mg, po czym stopniowo ją zwiększać, najlepiej np. co dwa tygodnie. Jod zaleca się przyjmować podczas posiłku, co ma chronić śluzówkę żołądka i poprawić przyswajalność jodu. Ponadto protokół jodowy obejmuje stosowanie takich suplementów jak: magnez, selen, witaminę B3 (niacynę), witaminę B2 (ryboflawinę), witamina A, witamina E, witamina B12, witamina C

Warto dodać tutaj komentarz dotyczący stosowania witaminy C. Jeśli w protokole jodowym stosujemy płyn Lugola, który zawiera zarówno jodek, jak i jod nieorganiczny – nie stosujemy jednocześnie witaminy C. Kwas askorbinowy odpowiada za reakcję redukcji jodu do jodku, a to jest sytuacja niepożądana, gdyż najlepiej jest dostarczyć organizmowi obu postaci jodu. Jod nieorganiczny wykorzystywany jest przez rozmaite narządy i komórki, a jodek wykorzystywany jest jedynie przez tarczycę.

Powyższe nie jest poradą lekarską.

Chcesz Żyć, to Żyj, chcesz być Szczęśliwym, to bądź, nie czekaj na sprzyjające okoliczności, bo jutro może Ciebie już nie być.

Szymon Spolankiewicz, Dr-Zdrowie.pl

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM www.biogabinet.eu, Dyplomowani Naturoterapeuci Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; Najzdrowszy Sklep www.taoria.pl, tel 668 112 888; 502 453 243; Biogabinet i Sklep (codziennie) – Czarnków, Kościuszki 19/4; Sklep – Trzcianka, Orzeszkowej 2 (wtorki, piątki); AkademiaPrzedsiębiorczości.biz