Zdrowie Współcześnie – Zagrożenia i Antidotum, „Twoje Zdrowie +” Poradnik Zdrowia, i nie tylko, Elżbiety i Szymona Spolankiewicz

„Pamiętaj, iż to myśli (niekoniecznie nasze) i emocje (niekoniecznie nasze) w większości definiują standard naszego ŻYCIA.”

Witaj Dobry Człowieku w tym powtarzalnym schemacie naszego Życia, w takim rozciągniętym w czasie „Dniu Świstaka”. Pamiętasz ten film? Zresztą nie jedyny pokazujący nam nasze Życie jako ciągłe powtarzanie tak naprawdę tych samych schematów, zachowań, czynności. I kiedy Człowiek zdaje sobie z tego sprawę – to nie ukrywam, ale czuje się tak, jakby obuchem w głowę dostał, i to całkiem solidnie. (Na ukojenie Borowinowe SPA)

Pytanie tylko, czy to uderzenie coś zmienia w tym cyklu powtarzalności, czy też ze strachu, lęku, obaw i pewnego poczucia „bezpieczeństwa” nie stwierdzi taki „Ludź” – klatka w której jestem, może i mało fajna, ciasna, ograniczająca mnie, może i to Życie mało radosne, takie trochę udawane (przed innymi, ale i przed sobą samym), może i jestem trochę jak niewolnik, albo niewolnik dozorca, albo niewolnik z przywilejami – ale zostanę tu gdzie jestem, niech się powtarza… Przecież jakby nie patrzeć trochę się zmieniło w moim Życiu. Np jestem starszy, starsza … Hm. Ale czy mądrzejszy/a?

Jeśli mądrzejszy/a, przejdź od razu do Porad Zdrowia „Twoje Zdrowie+”, ale bądź szczery/a, uczciwy/a w stosunku do siebie. Chociaż do siebie.

A teraz zobacz, zerknij do lustra na siebie. Ale tak bez kibiców, będąc samemu/samą przed lustrem. I zadaj sobie kilka prostych, co nie znaczy łatwych, pytań. Co osiągnąłem w Życiu? Czy jestem Szczęśliwy/a, czy umiem się Radować, jaki jest mój cel w Życiu? Dokąd zmierzam? Po co jestem tu na Ziemi? Jaka jest moja rola? Czy moja twarz na co dzień wykazuje oznaki zadowolenia, czy raczej totalnego niezadowolenia … Czy moja egzystencja to wieczne pretensje i udowadnianie, jaki ten świat jest nieprzyjazny, a Ludzie wokół są okropni, głupi, że nie powiem – tępi?

I tu mała uwaga – udokumentowano, iż ilość mięśni potrzebnych do wykazania swojej radości na twarzy jest nieporównywalnie mniejsza niż dla mimiki niezadowolenia, wściekłości. Z punktu widzenia czystej ekonomi energetycznej, mniej zużywa się energii przy twarzy uśmiechniętej niż twarzy wściekłej. Czyli opłaci się być w radości. Proste? Proste.

A teraz pytasz – a jak tego dokonać, kiedy wokół jest tyle powodów do wściekłości, niezadowolenia, do Życia w stresie, strachu? Zastanów się jednakoż, czy może te powody do wściekłości, niezadowolenia, stresu, strachu są Tobie podsunięte jak posiłek w restauracji, i co ciekawe, trochę na Twoje życzenie? Bo z menu Życia właśnie to zamawiasz? A kelnera rolą w tej restauracji Życia jest dostarczyć Tobie to co sobie życzysz. I najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że płacisz sam za to dziwne zamówienie, zamówienia.

Pytasz ponownie – jak sobie poradzić z tą rozrzutnością energii „twarzy niezadowolonej”, jak zacząć zamawiać z menu Życia właściwe dania? Odpowiedzi – 1) wróć do pytań wcześniej zadanych przed lustrem, 2) wyjdź na zewnątrz i zobacz coś z natury – ptaka, drzewo, krzak, chmury, gwiazdy, itd. – przyjrzyj się i zobacz jakie to genialne dzieło … 3) zobacz, czy Twój Mąż, Żona, Dziecko, Sąsiad/ka, Kolega, Koleżanka z pracy maja chociaż jedną pozytywną cechę… i znajdź u nich jakąś dobrą wartość … 4) wyrecytuj chociaż trzy dobre wartości, jakie są w Tobie…

Wiesz jaki proces rozpocząłeś? Proces Odzyskiwania Siebie, Odzyskiwania Swojej Mocy, a wręcz proces Kreowania Swojej Przyszłości i układania swojego Życiowego Menu.

I te właśnie procesy zacznij powtarzać – i tak jak w filmie „Dzień Świstaka” któregoś dnia obudzisz się z Uśmiechniętą, Radosną Twarzą !!! I w tym również pomagamy – w razie czego – dzwoń.

A teraz, gratulując, że dobrnąłeś do tego miejsca Bonus: „Twoje Zdrowie+”.

Mając na uwadze, że większość dolegliwości w naszym Życiu, tych na co dzień, z pozycji fizyczności zauważalne są poprzez problemy zdrowotne zatok, gardła, oskrzeli – przeziębieniowych dzisiaj o starej metodzie naszych Babć i Dziadków stosowanych współcześnie przez tych co wiedzą, również przez nas, Szamanów Pojednania.

Metoda ziemniaczano-sodowo-spirytusowa. Dla dorosłych i mniej dorosłych.

Uwaga: Ugotuj cztery/pięć średniej wielkości ziemniaków, koniecznie w mundurkach, wcześniej usuwając ewentualne odrosty, oczka, zazielenienia. Jeśli nie masz w domu, nabądź, oprócz ziemniaków, najlepiej drogą kupna także sodę oczyszczoną i małą buteleczkę spirytusu lub białej wódki (może być od dobrego rzemieślnika w tym temacie, własnej roboty, znaczy się spiryt). Kiedy ziemniaki się ugotują, gorące, w mundurkach zrób na miazgę, najlepiej przy pomocy jakiegoś narzędzia, które pewnie gdzieś tam w szufladzie w kuchni masz (nie radzę gołymi dłońmi, parzy i jest potem boleśnie). Następnie masę, gorącą masę ziemniaczaną przełóż na ręcznik, np. lniany, bawełniany (w każdym razie nie plastikowo-foliowy) i dodaj do niej łyżeczkę (małą, taką do herbaty) sody oczyszczonej oraz łyżkę stołową spirytusu lub dwie białej wódki. Podkreślam, do masy ziemniaczanej, a nie do gardła. Następnie wszystko wymieszaj, zawiń w materiał i sobie, jeśli dolegliwość tyczy Ciebie, lub osobie u której dokuczliwość zdrowotna się pojawiła, przytrzymując (gorące) połóż na czole, lub jeśli gardło i oskrzela na miejscu właściwym zewnętrznie dla tych organów.

I tu również bardzo ważna uwaga – jeśli przypadłość tyczy gardła, wskazane, aby taki zabieg robić i na zatoki i na gardło, bo często, a niestety o tym się nie pamięta, że gardło, oskrzela, a nawet płuca są najczęściej zainfekowane, bo z zatok ścieka infekcja właśnie do nich.

Pamiętając oczywiście o zachowaniu ostrożności. Nie robimy tego po alkoholu czy innych używkach. Można robić tych zabiegów kilka w ciągu dnia, pamiętając, że wtedy spacery, czy jakiekolwiek wyjścia na dwór są niewskazane.

W razie pytań służymy pomocą. Zawsze oczywiście powinno się mieć w razie niejasności na uwadze konsultacje u lekarza lub farmaceuty.

W następnych odcinkach Poradnika Zdrowie Współcześnie – Zagrożenia i Antidotum „Twoje Zdrowie +” także będziemy podpowiadać jakie są zagrożenia dla zdrowia i jak ich uniknąć, a także będziemy podpowiadać bardzo konkretne rozwiązania, które są, będą często przypomnieniem zapomnianych metod, które w warunkach domowych prawie każdy będzie mógł zastosować.

Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; 502453243, www.biogabinet.eu

PS. Artykuł jest własnością intelektualną Elżbiety i Szymona Spolankiewicz, wszelkie udostępnienia, cytaty dozwolone pod warunkiem podania żródła i autorów