ZDROWE ODCHUDZANIE Z YERBA MATE – JAK TO DZIAŁA?

Na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się stracić energię lub chęci do wieczornego joggingu, wypadu na siłownię, czy basen. Pierwszą odchudzającą właściwością Yerba Mate jest jej zdolność do stymulacji naszej witalności. Dzięki odpowiedniej dawce Yerby odkryjemy w sobie dodatkowe rezerwy energii i łatwiej będzie nam ruszyć się z kanapy. I nie jest to jedynie pusty slogan! Wielu sportowców otwarcie przyznaje, że nieodłącznym elementem w ich codziennym jadłospisie jest kubek Yerba Mate (z Mate pozował między innymi Leo Messi, Luis Suarez, czy brazylijska gwiazda Neymar).

Oprócz wspomagania witalności Yerba Mate wpływa na odchudzanie w bardziej “techniczny” sposób. Zawarte w naparze substancje utrudniają tłuszczowi gromadzenie się w naszych komórkach tłuszczowych, dzięki czemu spowalniany jest efekt odkładania się tak zwanej oponki! Pomoże nam także zachować wysoką wydolność podczas ciężkich treningów – sportowcy często stwierdzają, że włączając Mate do swojej diety łatwiej jest im zachować pełne skupienie oraz osiągać lepsze wyniki. Warto także wspomnieć, że Yerba bogata jest w liczne ważne składniki, takie jak witaminy i minerały, które pomogą nam w prawidłowym rozwijaniu sylwetki.

WSPOMÓŻ SWÓJ METABOLIZM

Kolejną ważną odchudzającą właściwością Yerba Mate jest jej wpływ na nasz metabolizm. Dzięki paragwajskiemu naparowi nasz organizm jest lepiej nawodniony i odżywiony. Dodatkowo Mate wykazuje działanie moczopędne, dzięki któremu łatwiej pozbędziemy się niechcianych substancji. Dzięki zawartości katechinów Mate sprawia, że nasz organizm przyswaja mniejsze ilości tłuszczy i cukrów oraz, ogólnie rzecz ujmując, pobudza metabolizm. Yerba jest także pomocna w wypadku, kiedy chcemy uchronić się przed efektem jojo. Wygląda na to, że Mate rzeczywiście wpływa na odchudzanie! Podsumujmy sobie zatem najważniejsze informacje:

  • Yerba Mate ogranicza przyswajanie tłuszczu i cukrów
  • utrudnia odkładanie się tłuszczu
  • pomaga nam w osiąganiu lepszych wyników podczas uprawiania sportu
  • daje nam energię do działania oraz motywuje
  • wpływa pozytywnie na metabolizm
  • wspiera oczyszczanie organizmu
  • doskonale odżywia i nawadnia organizm
  • pomaga zachować poczucie sytości

Wygląda imponująco, prawda? Teraz jeszcze chętniej sięgniemy po kolejną porcję Yerba Mate. Jej właściwości odchudzające są po prostu wspaniałe! Koniecznie poleć ją swoim bliskim, którzy lubią uprawiać sport lub są w trakcie procesu odchudzania. Na pewno to docenią!