Ostrokrzew paragwajski – sprawca całego “zamieszania” z Yerba Mate! Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej niezwykłej rośliny, jej właściwościach oraz charakterystyce, to trafiliście w dobre miejsce! Zapraszamy »

Zapewne każdy fan yerby wie, że jest ona nierozerwalnie związana z rośliną o nazwie ostrokrzew paragwajski. To właśnie dzięki jego listkom i gałązkom, które zalewamy gorącą wodą, możemy cieszyć się naszym ulubionym naparem. Aby rozwinąć swoją wiedzę w temacie mate, warto wiedzieć, że ostrokrzew to odmiana wiecznie zielonego drzewa z gatunku ostrokrzewowatych, które uprawiane są w Ameryce Południowej. W pełnej fazie wzrostu może osiągać nawet kilkanaście metrów wysokości, choć jego zwyczajowa wielkość to 5-7 metrów. Charakterystyczne dla ostrokrzewu paragwajskiegopodłużne liście posiadają lekko ząbkowane krawędzie i mają piękny, soczysty zielony kolor.

PARAGWAJSKA HERBATA – ZŁOTO AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Tak zwana paragwajska herbata, czyli napar na bazie ostrokrzewu paragwajskiego ma w Ameryce Południowej podobne znaczenie, jak tradycyjna herbata w Europie. Jest ważnym elementem diety, ale także kultury i tożsamości narodowej mieszkańców kontynentu. Poza zastosowaniem rośliny do tworzenia naparu, wykorzystywana jest ona także w zielarstwie, w sztuce kulinarnej, a nawet jako środek łagodzący stres i zmęczenie. Ostrokrzew paragwajski i właściwości, jakie posiada, znane są na całym świecie, a my, fani Yerba Mate, znamy je chyba najlepiej!

Herbata paragwajska zawiera w sobie kofeinę, teobrominę, czy teofilinę, które mogą wpływać pozytywnie na procesy przemiany materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn poprzez swoją moczopędność. Ostrokrzew paragwajski i właściwości antyoksydacyjne nie zostają tu bez znaczenia! Dzięki yerbie możemy zwalczać szkodliwe wolne rodniki. Należy także zwrócić uwagę, że paragwajska herbata posiada moc pobudzania organizmu, a w niektórych przypadkach pomaga łagodzić stres i sprzyja aktywności fizycznej!

OSTROKRZEW PARAGWAJSKI – WŁAŚCIWOŚCI I CHARAKTERYSTYKA, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Mamy nadzieję, że powyższa garść informacji na temat ostrokrzewu paragwajskiego pomoże Wam lepiej zrozumieć moc i głębie, które płyną z picia Yerba Mate. Niezależnie od tego, czy spożywacie ją w formie napoju energetyzującego, prozdrowotnego, wsparcia odchudzania, czy po prostu dla czystej przyjemności, cieszymy się, że jesteście z nami! Do zobaczenia! >>> Yerba Mate TUTAJ