Najlepszy energetyk? Wiemy na co warto postawić! Dowiedz się więcej o najpopularniejszych napojach pobudzających i sprawdź, który z nich jest najzdrowszy.

Który napój można nazwać najlepszym energetykiem? Jakie cechy powinien posiadać i w jaki sposób działać? Czas na krótkie zestawienie napojów, które pomogą nam pokonać zmęczenie i zagwarantują dodatkową dawkę energii. Który z nich warto wybrać? Dowiedz się więcej!

ZDROWY ENERGETYK – CZY COŚ TAKIEGO W OGÓLE ISTNIEJE?

W mediach tradycyjnych i internecie często słyszy się o szkodliwym działaniu puszkowanych napojów pobudzających. Mają one źle wpływać na nasze serca, kości, czy posiadać w składzie bardzo dużą ilość cukru i sztucznych barwników. Większość z zarzutów kierowanych wobec nich można niestety uznać za prawdziwe, chyba każdy z nas zgodzi się, że zbyt częste spożywanie energetyków nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Poszukajmy alternatywy – czy istnieje coś takiego, jak zdrowy energetyk?

Na ratunek przychodzi na przykład niezawodna kawa. Poprawia ona naszą koncentrację, skutecznie pobudza, zwiększa prędkość przetwarzania cukrów, a badania „New England Journal of Medicine” dowiodły, że zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci. Brzmi nieźle prawda? Pita z umiarem kawa może wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie, witalność i zdrowie!

NAJLEPSZY NAPÓJ ENERGETYCZNY – POZNAJ FAWORYTA

Kawa, choć zdrowa, pobudza jedynie na chwilę – “kop energetyczny” jest mocny, jednak dość krótkotrwały. Dlatego właśnie chętnie sięgamy po drugą i trzecią kawę. Uważamy, że wobec tego za najlepszy napój energetyczny można uznać (a jakże!) Yerba Mate! Dlaczego? Ten zdrowy energetyk posiada w swoim składzie liczne witaminy i minerały, dodatkowo wspiera odchudzanie i oczyszcza organizm z szkodliwych wolnych rodników.

Pobudzenie gwarantowane przez Mate jest równomierne i długotrwałe. Po wypiciu odpowiedniej porcji nie poczujemy się senni (jak w wypadku kawy) już w przeciągu 1-2 godzin. Co ważne najlepszy energetyk występuje też w wielu wersjach smakowych – każdy, nawet najbardziej wybredny z nas na pewno odnajdzie swój ulubiony rodzaj. Jeżeli szukasz pobudzenia, ale zależy Ci na zdrowiu postaw na najlepszy napój energetyczny – Yerba Mate.