Pytanie postawione w tytule – “jak pić Yerba Mate” może wydawać się bardzo proste. Czy aby na pewno? Odwiedź ten wpis i przekonaj się, że picie yerby może odbywać się na bardzo wiele sposobów!

Pytanie postawione w tytule – “jak pić Yerba Mate” może wydawać się bardzo proste. Wystarczy przecież wybrać odpowiedni susz, nagrzać wodę, zalać naczynie i cieszyć się ulubioną yerbą. Okazuje się, że sposobów na picie Yerba Mate jest o wiele więcej! Pokrótce przedstawimy każdy z nich. Do dzieła!

SPOSOBY NA PICIE YERBA MATE – WYBIERZ SWÓJ ULUBIONY

Podczas rozmowy o piciu Yerba Mate trzeba zacząć od wyboru naczynia. Tutaj panuje pełna dowolność, niektórzy z nas lubią zdobione naczynia rodem z indiańskich dżungli, innym wystarcza zwykły kubek. Osobiście uważamy, że odpowiednie naczynie uzupełnia rytuał picia yerby, tradycyjna tykwa lub specjalne naczynie ceramiczne podnosi komfort picia yerby. Wybór naczyń jest naprawdę duży, dlatego na pewno warto zapoznać się ze wszystkimi opcjami!

Poza naczyniem liczy się także sposób przygotowania suszu. Jak pić Yerba Mate, aby poznać 100% jej możliwości? Ogromne znaczenie ma temperatura wody, którą zalewany ulubioną yerbę. Zimna woda da nam delikatną terrerę, ten sam płyn w okolicach 30 stopni Celsjusza sprawi, że nasz napój będzie łagodny i przyjemny w smaku. “Cieplejsze” odmiany yerby stają się mocniejsze i bardziej aromatyczne, niektórzy z nas lubią nawet temperaturę wody bliską wrzenia (około 90 stopni) i nadają yerbie bardzo wyrazisty, wręcz gorzki smak. Szkół parzenia suszu jest naprawdę wiele, istnieją opinie, że ilość suszu i wody oraz jej temperatura nie podlegają żadnym wytycznym i każdy powinien parzyć Yerba Mate tak, jak lubi.

JAK PIĆ YERBA MATE BEZ BOMBILLI

Ogólnie nie polecamy takiego rozwiązania. Picie przez bombillę jest dużo łatwiejsze i uchroni nas przed dostaniem się do ust różnego rodzaju drobinek. Poza tym działa jak słomka. Jeżeli mimo to chcemy odpowiedzieć na pytanie jak pić Yerba Mate bez bombilli, możemy spróbować stworzyć własną bombillę. W Internecie znajdziemy kilka poradników, które pozwolą nam na zbudowanie własnej słomki do Yerba Mate.

Podobnie jak w wypadku naczyń, bombille występują w licznych odmianach i postaciach. Znajdziemy wśród nich zwykłe odmiany nierdzewne, jak i wyjątkowo wytrzymałe argentyńskie modele z alpaki. Ponownie, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jak pić Yerba Mate bez bombilli?

Zaparzamy w naczyńku, zaparzaczu do herbaty – a potem do kubeczka – i na Zdrowie !!!