Czy Yerba Mate ma właściwości negatywne? Ci z Was, którzy piją yerbę od lat, na pewno znają odpowiedź na to pytanie, jednak mimo to warto jest rozprawić się z kilkoma wyssanymi z palca mitami. Dowiedz się, czy yerba może wywołać jakiekolwiek negatywne efekty w Twoim organizmie. Zapraszamy »

Jeżeli mielibyśmy wskazać smaczny, energetyzujący i zdrowy napój, na pewno postawilibyśmy na Yerba Mate. Skutki uboczne, które rzekomo mogą występować podczas spożywania yerby, są wobec tego realnym zagrożeniem, czy raczej wyssanymi z palca bujdami? Poniższy tekst rozwieje wątpliwości wszelkich malkontentów i przekreśli kilka mitów. Zapraszamy!

YERBA MATE – WŁAŚCIWOŚCI NEGATYWNE… KTÓRE NIE ISTNIEJĄ!

Treści internetowe mają to do siebie, że informacje, które zawierają, często są nieweryfikowane i oparte na własnych domysłach lub podejrzeniach. Możemy przeczytać masę artykułów o magicznych właściwościach tego, czy innego produktu, albo “dowiedzieć się”, że witaminy są tak naprawdę szkodliwe i powinniśmy ich unikać jak ognia. Podobnie rzecz ma się z Yerba Mate i właściwościami negatywnymi, jakie rzekomo posiada.

Pomówmy o najczęściej powtarzanym micie dotyczącym Yerba Mate. Skutkiem ubocznym miałoby być tu występowanie większego ryzyka zachorowania na nowotwór przełyku. Z całą pewnością możemy włożyć powyższą tezę między bajki, co bezsprzecznie stwierdziło badanie Division of Cancer Epidemiology and Genetics z Państwowego Instytutu Badań nad Rakiem z Rockville z USA. Po prostu nie istnieje żadne powiązanie między piciem yerby, a zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowotworu. Aby uniknąć ewentualnych powikłań, należy unikać częstego picia płynów w bardzo wysokiej temperaturze, niezależnie, czy będzie to woda, kawa, czy yerba.

YERBA MATE – SKUTKI UBOCZNE? ZDECYDOWANIE NIE!

Mówi się też, że yerba źle wpływa na nasze serce. Skutkiem ubocznym Yerba Mate miałoby być przyspieszone bicie serca… Owszem, yerba pobudza, ale nie wykazuje żadnego negatywnego skutku na ludzkie serce. Co więcej niektóre z yerb mają oznaczenie Argentyńskiej Fundacji Kardiologii! Podobnie rzecz ma się bezsennością. Właściwością negatywną Yerba Mate miałoby być powodowanie problemów ze snem. Najlepszym kontrargumentem będzie brak jakichkolwiek dowodów naukowych, twierdzących, jakoby yerba mogła przeszkadzać nam w zaśnięciu. Dodatkowo istnieją gatunki suszu, które pomagają w wyciszeniu i uregulowaniu pracy organizmu.

Kiedy do powyższych informacji dodamy fakt, że yerba zawiera naprawdę dużo minerałów i witamin, a dodatkowo mamy do wyboru yerby organiczne pochodzące z ekologicznych upraw, nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Yerba Mate i skutki uboczne (negatywne!) to dwie różne historie. Na zdrowie!