ZACZNIJMY OD WPŁYWU YERBA MATE NA KONCENTRACJĘ

No właśnie, czy Yerba może sprawić, że dłużej uda się nam utrzymać wysoką koncentrację oraz skupienie? Istnieje kilka przesłanek, które pozwalają uznać tę tezę za prawdziwą. Po pierwsze Yerba Mate pobudza. Wielogodzinna praca, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, potrafi być nużąca i monotonna. Takie warunki sprzyjają rozleniwieniu oraz rozkojarzeniu, których nasz mózg po prostu nie lubi. Odruchowo zacznie szukać nowych bodźców, skutecznie odciągając nas od obowiązków.

Yerba Mate wspiera koncentrację, dodając nam energii do wykonywania postawionych przed nami zadań. Jednak to nie wszystko – dzięki zawartości witamin B1 oraz B9 Mate wspiera funkcjonowanie całego układu nerwowego. Warto także wspomnieć o alkaloidach purynowych, które trafiają do naszego organizmu wraz z każdą kolejną porcją Yerby, a które uznawane są za cenne wsparcie dla mózgu i mogą pomagać nam w utrzymaniu koncentracji. Wpływ Yerba Mate na koncentrację i funkcje poznawcze mózgu możemy zatem określić jako jednoznacznie pozytywne! Podsumowując:

  • Yerba zapobiega uczuciu zmęczenia i znudzenia
  • dzięki zawartości witamin B1 i B9 Yerba Mate wspiera działanie układu nerwowego
  • alkaloidy purynowe zawarte w Yerba Mate wpływają pozytywnie na koncentrację i działanie mózgu
  • przygotowanie porcji Yerby w pracy może być dla nas chwilą wytchnienia i odpoczynku!

A WPŁYW YERBA MATE NA SAMOPOCZUCIE I NASTRÓJ?

Należy zacząć od tego, że zdrowy człowiek, to szczęśliwy człowiek! Yerba Mate zawiera liczne minerały oraz witaminy, takie jak witamina A, E, C, czy witaminy z grupy B, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, witaminy B1 i B9 wpływają pozytywnie na pracę układu nerwowego.

Dodatkowo ponownie pojawia się argument pobudzającej mocy Yerby – jako jeden z najczęściej podawanych wpływów Yerba Mate na samopoczucie i dobry nastrój jest bez wątpienie jej umiejętność do zwiększania naszej witalności. Wielu sportowców oraz osób, które uprawiają sport, chwalą sobie paragwajski napar i używają go w roli “pobudzacza” przed treningiem! Oprócz tego smak ulubionej, gorącej (lub zimnej w postaci Terere!) Mate to doskonała odskocznia od wyzwań każdego dnia.