Co to jest Yerba Mate? Odpowiedź uzyskasz w poniższym artykule. Przekonaj się, czy Twoja odpowiedź pokrywa się z naszą!

Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie, które bardzo często pojawia się w Internecie. Co to jest Yerba Mate? Jest to napój pochodzący z Ameryki Południowej, przygotowany poprzez zalanie gorącą wodą wysuszonych liści oraz patyczków rośliny znanej jako Ostrokrzew Paragwajski. Jest niezwykle popularny w krajach takich jak Argentyna, Paragwaj, czy Brazylia, choć stale zyskuje kolejnych fanów w Europie. Yerba Mate doceniana jest za swoje walory smakowe, aromat, właściwości prozdrowotne, czy pobudzające. Taką odpowiedź udzieliłby niemalże każdy z nas, prawda? Okazuje się, że historia naszego ulubionego napoju jest znacznie ciekawsza!

CZYM JEST YERBA MATE? GARŚĆ CIEKAWYCH FAKTÓW

Odpowiadając na pytanie czym jest Yerba Mate nie możemy zapomnieć o jej pochodzeniu i procesie popularyzacji. Yerba była bowiem przez długi czas wyłącznym skarbem ludów zamieszkujących Amerykę Południową. Jej pierwotna, indiańska nazwa brzmiała caá. Dopiero grupa misjonarzy Jezuickich przemianowała ją na kształt obecnej nazwy. Duchowni od razu dostrzegli dobroczynne działanie yerby i zdecydowali się na przedstawienie jej Europejczykom.

Warto jest też rozwinąć temat dobroczynnego działania Yerba Mate na nasz organizm. Mimo wielu krążących w sieci mitów nie dowiedziono, by yerba miała jakikolwiek negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Wręcz przeciwnie! Wiemy, że napar z Ostrokrzewu Paragwajskiego posiada właściwości wspomagające odchudzanie, antyoksydacyjne (pozwalające na walkę z szkodliwymi wolnymi rodnikami) oraz zawartość witamin i minerałów. Czy zatem w odpowiedzi na pytanie co to jest Yerba Mate możemy powiedzieć, że jest napojem prozdrowotnym? Zdecydowanie Tak!

YERBA MATE ZBLIŻA LUDZI

Oprócz historii i właściwości yerby, wspomnimy też o tym, jak zbliża ona ludzi. Na świecie istnieje wiele stowarzyszeń, knajp i restauracji, w których miłośnicy Yerba Mate spotykają się, aby wspólnie cieszyć się jej smakiem oraz swoim towarzystwem. Czym jest Yerba Mate? Na pewno można nazwać ją rodzajem hobby, które pozwala na zawieranie nowych i utrwalanie obecnych znajomości. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wprowadzenie znajomych do świata yerby i wspólne rozwijanie tej pasji.